מאורע בלתי צפוי בעקבות השינוי לשעון החורף נגרם במוצאי שבת האחרונה בבית החולים סורוקה, כשלידת תאומים נרשמה בתעודת הלידה בסדר שונה מאשר זה שקרה בפועל- הבת שמעשית נולדה שנייה נרשמה כמי שנולדה לפני הבן, ופורמלית היא הבכורה.

כששני בסון בת ה-30 מאשקלון נכנסה לחדר הלידה בסורוקה היא לא צפתה את הבלבול, היא אמנם הסתכלה הרבה בשעון כדי לראות האם תלד גם הפעם בשעה 1:34 לפנות בוקר- השעה בה ילדה את בתה הבכורה לפני 3 וחצי שנים, אבל כשהשעה הזאת חלפה כבר לא הייתה סיבה להסתכל בשעון. בשעה 1:58 נולד הבן, 4 דקות לאחר מכן נולדה הבת בשעה 2:02, האם היא צעירה מאחיה? לא לפי תעודת הלידה בה נרשם כי היא נולדה בשעה 1:02, שעון החורף נכנס לתוקפו במרווח שבין שתי הלידות. שני מספרת: "לקח לי כמה דקות להבין שבגלל שהשעון התחלף משעון קיץ לשעון חורף, היא בעצם נולדה שעה קודם לכן. היא גנבה את הבכורה".

צילום: רחל דוד, סורוקה

"כאשר תינוק נולד הצוות הרפואי מסתכל על שני פרטים: על מין היילוד ועל השעה המדויקת שבה הגיח לאוויר העולם על מנת לתעד אותה בתיק הרפואי" מספר ד"ר מג'די אמטיראת, רופא בחדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה. "מיד כשהילדה יצאה הסתכלנו על השעון ופתאום ראינו שהשעה 1:02", סיפר. "לקח לנו כמה דקות לקלוט שזה בגלל המעבר של השעונים. בגלל שמערכות המחשב שלנו אוטומטיות - במחשב נכתב שהבת נולדה לפני הבן".

הסיפור של משפחת בסון מזכיר את זה שהתרחש לפני אלפי שנים, בתקופת התנ"ך אצל אבות אבותינו. ליצחק ורבקה היו תאומים- עשו הבכור ויעקב, הראשון מועדף על האב והשני על האם. יצחק כבד הראייה מתכוון לברך את עשו בברכת הבכורה, אבל רבקה רוצה שיעקב המועדף עליה יזכה בברכה. היא מתדרכת את יעקב איך להתחזות לעשיו, לנצל את קשיי הראיה של אביו וכך לזכות בברכה. התרמית הצליחה וגרמה להרבה שנאה ואיבה בין האחים, מה לגבי התאומים של משפחת בסון? "אני בטוחה שכאשר הם יגדלו אני אספר להם איך הבת עקפה את הבן. זה כבר הפך להיות מורשת קרב אצל כל המשפחה המורחבת שלנו", שני אומרת, נקווה שהכל יתקבל ברוח טובה.

פורסם לראשונה על ידי רותם אליזרע ב-Ynet