משטרת ישראל רואה בחומרה רבה אירועי אלימות ובפרט בכל האמור בנטילת חיים בדרך פשע. אירועים אלו נחקרים בכל האמצעים והמשאבים העומדים לרשות המשטרה וכל זאת למען הרחקתם של חשודים בביצוע עבירות אלו מהמרחב הציבורי ולמען בטחונו של האדם הנורמטיבי שומר החוק.

בתאריך 23.12 בשעת ערב התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אדם (39) המוטל ברחוב מצדה בבאר שבע ועל גופו סימני חבלה קשים. צוות רפואי שהגיע נאלץ לקבוע את מותו במקום. כוחות משטרה רבים שהוזעקו אף הם למקום, הגיעו והחלו בפעולות חקירה שבהמשך אף הוטלה על היחידה מרכזית במשטרת ישראל.

ממלאכת איסוף הראיות וניתוח הממצאים, תוך שימוש בפעולות חקירה מתקדמות, נודעה ביחידה המרכזית של מרחב הנגב זהותו של חשוד אשר גרם למותו של הקורבן. בתאריך 2.1.19 אותר החשוד (26), תושב ראשל"צ בעברו המתגורר לאחרונה בעיר באר שבע, במקום עבודתו במרכז הארץ והוא נעצר והועבר לחקירה במשרדי היחידה המרכזית נגב. עם התקדמות החקירה, החשוד הודה ושחזר את אירועי אותו הלילה. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת ובתאריך 28.1.19 הוגשה הצהרה בדבר כוונת התביעה להגיש כנגדו כתב אישום בגין המיוחס לו ומעצרו הוארך עד היום, 31.1.19.

מחקירתו עלה כי החשוד גמר בליבו לדרוש דבר מה מהקורבן, איתו אין לו הכרות מוקדמת. לאחר שארב לו מאחורי מבנה ברח' אלפסי בעיר, הבחין החשוד בקורבן והפתיעו תוך שתקף אותו במכות נמרצות לרבות שימוש שעשה בבקבוק בירה אותו אחז בידו עמו הכה את הקורבן בראשו עד שהאחרון התמוטט.

ואם לא די בכך, עוד עלה כי לאחר התקיפה הראשונה ומשהתמוטט הקורבן, בשארית כוחותיו הלך המנוח ברח' מצדה אחר החשוד פנה אליו והתחנן כי יחזיר לו את מכשירו הסלולרי המשמש אותו לקשר עם אביו החולה. בתגובה, כך עפ"י החשד, המשיך החשוד להכותו עד שהתמוטט בשנית ויותר לא קם.

צילום: דוברות המשטרה