היום בבוקר (ד') הוחמר בבית המשפט המחוזי בירושלים עונשם של שני הצעירים מבאר שבע שבדו את חטיפתו של ניב אסרף לפני 4 שנים. אמנם בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בחודש יוני, ספג אסרף עונש קל של עבודות שירות, אולם ערעור הפרקליטות שהתקבל היום בבית המשפט המחוזי החמיר את העונש לתשעה חודשי מאסר בפועל. גם עונשו של ערן נגאוקר, חברו של אסרף שעזר לו לבדות את החטיפה, הוחמר משלושה חודשי עבודות שירות לשישה.

בפסק הדין של השופטים אלי אברבנאל, רבקה פלדמן-פרידמן וחיה זנדברג נכתב כי "מעשיהם של המשיבים, שהעמידו בסכנה את אנשי כוחות הביטחון שנאלצו לחפש באזור מסוכן, נעשו כמה חודשים לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים ז"ל. הנסיבות החמורות מצדיקות קביעת מתחם עונש הולם העולה בחומרתו על הפסיקה הנוהגת". ריצוי העונשים יעוכב בחודש לפחות על מנת שהנאשמים יוכלו לערער לבית המשפט העליון,

צמד הנאשמים: ניב אסרף (מימין) וערן נגאוקר

כזכור, בערב אחד בחודש אפריל של שנת 2015 היה נראה כי התרחש הסיוט הגדול ביותר של מדינת ישראל: חטיפה לשטח אויב, לאחר שחייל בשירות סדיר בשם ערן נגאוקר התקשר למשטרה וסיפר כי חברו ניב אסרף נעלם לאחר שיצא מרכבו סמוך לעיר חברון. בעקבות השיחה הופעל נוהל חירום לאיתור אסרף, כוחות ביטחון רבים, שכללו אלפי חיילים, יחידות מיוחדות וכלי טיס, הוקפצו לאזור בו אירעה לא מזמן החטיפה והרצח של שלושת הנערים גיל עד-שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל.

לאחר שמונה שעות של חיפושים שעלו למדינה מאות אלפי שקלים, איתרו הכוחות את אסרף בוואדי סמוך לקרית ארבע, והתברר כי הוא לא נחטף. בחקירתו טען כי ביים את חטיפתו כדי שחברתו לשעבר תדאג לו, אולם לפי כתב האישום הסיבה האמיתית לכך הייתה חובות כבדים אליהם נקלע.