בחירות 2018 בבאר שבע הוכרעו ברוב קולות (92%) כאשר ראש העיר רוביק דנילוביץ' שכיהן בשתי הקדנציות האחרונות, נבחר לכהן בקדנציה נוספת. מאז חלפו רק ארבעה חודשים וכעת מפלגות רבות מכינות עצמן להתמודדות בבחירות לכנסת ה-21. במסגרת זאת החלו מפלגות רבות לאתר מועמדים חזקים ולצרפם לרשימותיהם, מי שקיבל הצעה כזו הוא לא אחר מראש העיר שלנו רוביק דנילוביץ'.

הפנייה לדנילוביץ' נעשתה מטעם ראש מפלגת העבודה אבי גבאי אשר הציע לדנילוביץ' את המקום השני ברשימה. אולם, חרף ההצעה המפתה החליט ראש העיר שהוא נשאר למלא את "משימתו הלאומית בנגב" כפי שהוא מכנה זאת ולהודיע על סירובו להצטרף לרשימת מפלגת העבודה. עוד נציין, כי זאת אינה הפעם הראשונה שדנילוביץ' מקבל הצעות להצטרף לרשימות המתמודדות לכנסת, אך בכלל הפעמים עד כה החליט לוותר על כך ולהישאר בתפקידו כראש העיר באר שבע.

בראיון שסיפק אמש לתכניתו של אפי טריגר בגלצ הסביר דנילוביץ' מדוע סרב ואמר: "אני בשלוש מערכות הבחירות האחרונות קיבלתי מספר הצעות ממפלגות שונות, הצעות מפתות וזה מאוד החמיא לי. אבל אני הבהרתי עם כניסתי לשירות הציבורי, גולת הכותרת של חיי הציבוריים זה לשרת את מדינת ישראל מהנגב. תמיד אנחנו אומרים שהנגב זה החזון הציוני, חזונות של דוד בן גוריון ובאמת עתודות הקרקע החשובות ביותר והאסטרטגיות ביותר שיש למדינת ישראל. מישהו צריך להישאר ולעשות את העבודה מכאן לא הכל זה מה התפקיד הבא שיהיה לי, אני משרת את המדינה מהנגב".

בנוסף, כאשר נשאל האם יצביע בבחירות הקרובות למלגת העבודה, בחר דנילוביץ' שלא לתת תשובה חד משמעית והשיב: "הבחירות הן חשאיות, אבל אני במשך כל חיי מהיום שעמדתי על דעתי ידעתי מה להצביע ואני אדע מה להצביע גם היום".

 באר שבע נט

כמו כן, נזכיר כי גם בראיון מיוחד שקיימנו עמו בנובמבר האחרון, הבהיר דנילוביץ' כי אין בכוונתו לעזוב את באר שבע ואף ציין כי יש לו עוד תכניות רבות הנוגעות לפיתוח הנגב: "אני אמרתי ביושר ולא כאמירה פוליטית מפעל חיי הציבורי בבאר שבע והנגב! אין לי שום רצונות להגיע לכנסת, אני עמדתי בפיתויים, קיבלתי הרבה הצעות מאוד מאוד מחמיאות לשבת סביב שולחן הממשלה ואמרתי לא תודה, זה מחמיא לי, אבל אני רוצה לעשות את הדברים הנכונים למדינת ישראל מכאן מהנגב".