לפני כשנה יצאו שישה חברים תושבי באר שבע לצוד ערבים שיוצאים עם יהודיות ויושבים עמן במקומות ציבוריים. ששת החברים הם: רז עמיצור (19) מנהיג החבורה ללא עבר פלילי, קורן אלקיים (20) לוחם בתותחנים, תמיר ברטל (18) תלמיד תיכון, שרון גנ'אשוילי (19) לוחם בגולני, רן קוסאשווילי (19) לוחם ביחידת כפיר, ונ' (17) תלמיד תיכון.

מנהיג החבורה עמיצור נהג לצפות בסרטונים של ארגון להב"ה – ארגון למניעת התבוללות בארץ הקודש. ולדברי חברו: "היה שונא ערבים, זה חרפן אותו לגמרי כשהוא היה שומע שיהודיות מבלות עם ערבים. הוא ראה מצווה גדולה בלסכל את זה".

רז עמיצור. צילום: פייסבוק

השישה יצאו פעם אחר פעם לצוד בחורים ערבים, כאשר הם חמושים בסכינים, אלות, מקלות גולף ומוטות ברזל. הם הסתובבו ברחבי העיר וחיפשו גברים ערבים שיושבים עם בנות יהודיות בפארקים, חניונים ומקומות ציבוריים נוספים. בכל מקום בו חשדו שהאדם שיושב לצד בחורה יהודייה הוא ערבי הם ערכו "בוחן מבטא" כאשר שאלו שאלה כללית כגון: מה השעה? אפשר סיגריה? וכדומה. כאשר גילו כי לאדם שעומד מולם יש מבטא ערבי החלו לתקוף והותירו אותו לדמם כאשר הם מסתלקים מהמקום.

המקרה שהוביל למעצרם של השישה התרחש בחניית אצטדיון טוטו טרנר, כאשר החבורה התקרבה לרכב בו ישב בחור ערבי עם יהודייה. הם ערכו את "בוחן המבטא" ולאחר שהבינו כי מי שנמצא מולם הוא ערבי החלו לתקוף אותו. מה שהסגיר במקרה זה את מנהיג החבורה עמיצור, הוא בדל סיגרייה שהשאיר אחריו בזירת האירוע עליו נמצא ד.נ.א שלו. במקרה אחר מצאו החוקרים טביעות אצבע של תמיר ברטל ששבר חלונות רכב של בחור ערבי.

מי שניהלו את החקירה הממושכת למציאת התוקפים הם חוקרי מפלג הפשיעה הלאומנית במשטרת מחוז ש"י. בסיומה של החקירה ציין רפ"ק משה תורג'מן – ראש מחלק איסוף מפלג פשיעה לאומנית ביחידה המרכזית במשטרת מחוז ש"י: "עשינו עבודת נמלים כדי לאתר את החשודים במעשים החמורים הללו. הייתה חקירה משותפת על השב"כ ונעזרנו באמצעים טכנולוגיים משוכללים".

מקור

לאחר מעצרם של כל השישה הגישה פרקליטות מחוז דרום ארבעה כתבי אישום, במסגרתם טענו כי באחד המקרים עמיצור וחבריו הכו בחור ערבי עם מוט ופטיש ובמקרה אחר היכו ואף דקרו בחור ערבי נוסף, במטרה לעורר פחד ולמנוע המשך קשרים אישיים של בחורים ערבים עם נשים יהודיות.

בשלב הטיעונים לעונש ביקש עו"ד יריב צהרי, להטיל על הנאשם עונש מאסר משמעותי בטענה: "הנאשם היה הרוח החיה בקצוה, שביצעה את המעשים, כשהרציונל המשותף – פעולה מתוך מניע גזעני, בלא שגרמה לכך התגרות או מעשה כלשהו, מצד המותקפים ואין מדובר בפעולה להגנה עצמית, אלא בתקיפה יזומה ומכוונת". מנגד, ב"כ של הנאשם (עמיצור) ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהטיל על הנאשם עונש של עבודות שירות.

אמש, גזר הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע: השופט הבכיר אריאל ואגו, השופט אלון אינפלד והשופט אריאל חזק, חמש וחצי שנות מאסר על רז עמיצור, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות של חבלה חמורה, תקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני. בנוסף נגזר על עמיצור מאסר על תנאי למשך 9 חודשים ולשלוש שנים מיום השחרור, על כל עבירה מאלה שהורשע עליהן או כל עבירת אלימות אחרת שהיא פשע.

הדיונים בעניינם של הנאשמים הנוספים בפרשה: קורן אלקיים ותמיר ברטל, טרם הסתיים.