בחירות בבאר שבע (למצולמים אין קשר לכתבה)

לפני כחודשיים דיווחנו לכם על רבים שעבדו ביום הבחירות ולא קיבלו את שכרם, אז טענו המפלגות השונות כי הן ממתינות לכספי מימון הבחירות מהמדינה. כספים אלו לא הועברו מאחר ותיק הבחירות לא נסגר, בגלל ערעור שהגיש הרב נחום קרליץ עקב חשד לזיופים בקלפיות.

מאז הסתיים ההליך ובית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של הרב ותיק הבחירות נסגר. עם סגירת התיק הייתה אמורה המדינה להעביר את כספי מימון הבחירות לכלל המפלגות תוך 20 ימים כנדרש בחוק, אך הדבר לא קרה.

לאור זאת, החליט ראש העיר רוביק דנילוביץ' העומד בראשות רשימת "דרך חדשה" להגיש עתירה לבית המשפט העליון, במטרה לקבל את הכסף המגיע למפלגתו ולסיים את נושא התשלומים לעובדים והספקים.

בחמישי האחרון התקבלה החלטה, לאחר דיון בהרכב של שלושה שופטי בית המשפט העליון השופט ע' פוגלמן, השופטת ד' ברק-ארז והשופט י' אלרון הוחלט כי המדינה מחויבת להעביר באופן מידי וללא דיחוי 50% מכספי מימון הבחירות להם זכאית רשימת "דרך חדשה". סכום זה יאפשר לדברי הרשימה, תשלום מידי לכלל נותני השירות כבר במהלך השבוע הבא, לאחר שהכסף יתקבל.

עו"ד דני אליגון, המייצג את רשימת "דרך חדשה" ומגיש העתירה בשם דנילוביץ', הדגיש כי "ראש העיר וחברי הרשימה רואים בתשלום לעובדים ולספקים כחשוב ביותר וכי חשים צער רב על העיכוב, מתנצלים על כך ומודים על ההבנה שגילו העובדים והספקים" עוד ציין כי "גם הבנק וגם הנחיות משרד הפנים לעניין הבחירות מנעו מדנילוביץ' לקחת הלוואה לתשלום עבור העובדים והספקים".

ומה באשר לשאר המפלגות? עובדים רבים שעבדו עבור רשימת "כוח באחדות" מספרים כי עד כה קיבלו רק מחצית מהסכום ולא נראה כי הם צפויים לקבל את שאר הכסף. ו' אחד העובדים סיפר: "קיבלנו לפני שבועיים בערך חצי מהכסף, לא הבנתי למה רק חצי, כששאלתי אמרו לי זה מה שאנחנו יכולים לתת בנתיים. אין עם מי לדבר, סתם עבדנו כל כך קשה, אני שוקל כבר לפנות לבית משפט וזהו".