"כל הרחוב הזה נמצא במצב של הזנחה כבר שנים. לדוגמה, יש כאן עץ גבוה שנמצא כאן כבר המון זמן, הוא בקרבת בתי מגורים וגני ילדים, מסביבו יש כבלי חשמל. העץ מתנדנד ועלול ליפול, אם זה יקרה יהיה כאן אסון", מסבירה ד', תושבת שגרה ברחוב כבר 19 שנה. תושבי רחוב הנדיב שבלב שכונה ג' לא מרוצים ממצבו המוזנח של הרחוב ומייחלים לשינוי. ברחוב קיים, כאמור, עץ מתנדנד ולא יציב שמסכן את הולכי הרגל שעוברים במקום מידי יום.

עץ מתנדנד ולא יציב. צילום: פרטי

"היה לנו בעבר מאבק עם העירייה בנושא העץ והוחלט על גיזום שלו, אבל גזמו אותו כך שיש כעת חריצים לאורך העץ כדי שהוא לא יגע בחשמל, אבל לא הורידו אותו לגמרי. הפקחים טוענים שהעץ בריא ואין סיבה להוריד אותו. הם ראו שהוא מתנדנד ולא יציב, שזה מסוכן. העץ נמצא במעבר לגני ילדים, בבוקר ואחר הצהריים עוברים מתחתיו ילדים. ביום שהעץ יקרוס יקרה פה אסון לא קטן", אומרת ד'. מעבר לכך, התושבים טוענים כי יש ברחוב מדרכות עקומות שמקשות על ההליכה, במיוחד בקרב האוכלוסייה המבוגרת שגרה בשכונה. "המדרכות ברחוב עקומות ואי אפשר ללכת עליהן ישר. המון שכנים נפלו בגלל המדרכה, היא לא סלולה בצורה מסודרת, היא עקומה ואנשים מבוגרים יכולים ליפול".

בנוסף, קיים ברחוב פתח ביוב במדרכה במעבר אל החניה של הרחוב, פתח שהתושבים טוענים כי הוא לעיתים פתוח ומהווה סכנה של ממש. היו תושבים שאף נפלו לתוך פתח הביוב כשהלכו ברחוב. "לפני מספר שנים בת משפחה שלי רצתה לעבור לחניה האחורית, היא הלכה במדרכה ונפלה לתוך בור הביוב כי המכסה שלו היה פתוח. המזל שלה שהיה איתה מישהו שליווה אותה אז הוא עזר לה לצאת.. הביוב לא פעיל אבל זה עדיין מסוכן, אין סיבה לא לסגור את הפתח בבטון", משתפת ד'. התושבים מרגישים שלא בטוח לחיות בצורה כזו, שהם צריכים לחשוש מכל צעד שהם עושים.

התושבים מרגישים שלא בטוח לחיות בצורה כזו, שהם צריכים לחשוש מכל צעד שהם עושים. צילום: פרטי

"זה רחוב מסוכן, אנשים נפצעים מהמפגעים שיש ברחוב. על מה אנחנו משלמים ארנונה? לא משקיעים כלל באיכות החיים כאן", אומרת לנו ד'. התושבים גם מתלוננים על בעיית ניקוז כשבימי החורף הגשומים המים מצטברים על הכביש ולא מאפשרים מעבר. הרצון הכללי הוא פשוט שישקיעו יותר בשכונה ג' הוותיקה ולא ישכחו את התושבים המבוגרים החיים בה. "העץ זו דוגמה אחת... אם הוא ייפול זה יהיה על כבלי חשמל ויכול ליצור שריפה, הוא עלול ליפול על בתי מגורים או חלילה על הולכי רגל שעוברים שם. זה אסון. בעבר כבר נפל ענף מהעץ וכמעט פגע בילד. צריך להימנע מזה בהקדם האפשרי".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"אגף גנים ונוף, גזם את העץ הנ"ל. מבדיקה שערכו נציגי האגף, עולה שהעץ אינו מהווה כלל בעיה בטחותית.

בנוגע למפגעים ברחוב (מספר 26) כפי שמצויין בשאילתא : מבדיקה שערכו נציגי האגף האחזקה העירוני עולה, הכבישים והמדרכות סבירים מאוד ותקינים. אכן, הריצוף הוא מהסוג הישן אך לא נמצא שהדבר מהווה סכנה או שנדרש טיפול מיידי.

מהבדיקה בשטח, לא נמצאה שוחת ביוב פתוחה. יש לציין, כל פניה שמגיעה למוקד העירוני מועברת באופן מידי  לגורמי המקצוע, לבדיקה וטיפול על פי הצורך".