גבר בן 55 מת בבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר ששתה אלכוהול מזויף, המשקה עורבב עם מתנול והגבר הגיע לבית החולים בקריסת מערכות, שם נקבע מותו.

צילום: שרון טל shutterstock

במשרד הבריאות נבדק מהיכן נקנה הבקבוק ואם יש אנשים אחרים שנחשפו לאלכוהול הרעיל. הם מציינים כי הסימנים לאלכוהול מזויף הם המחיר הזול ותוויות מוזרות ללא פרטים כמו אחוז האלכוהול, ברקוד או שם היצרן. במשרד מעריכים שיש עשרות אלפי בקבוקי אלכוהול מזויפים בשוק.

פרופ' יניב אלמוג, מנהל היחידה לטיפול נמרץ פנימי מסר כי "הרעילות של המתנול יכולה לפגוע במספר מערכות גוף כמו במערכת העצבים המרכזית כאשר אחת הפגיעות הקשות והמשמעותיות בהרעלה זו היא הפרעה במאזן החומצות בגוף ופגיעה בעצב הראיה עד כדי עיוורון ומוות".

רק לפני חודשיים עצרה המשטרה חמישה חשודים בחשד להכנה ואספקה של אלכוהול מזוייף בבאר שבע. בבית נמצאו 24 חביות בהן ״מתנול״ וכל אחת מהן מכילה 220 ליטר ועלותה היא 10,000 ש״ח. על פי החשד, החשודים הכינו כ -500 בקבוקי אלכוהול מזוייף אותם שיווק בהמשך לפיצוציות ומרכולים באיזור הדרום. בעבר כבר היו כמה וכמה מקרי התעוורות בעקבות שתיית אלכוהול מזוייף ושתייתו היא מסוכנת ביותר ולא מומלצת לאיש.