מזעזע: אנס את בתו החורגת ובכפייה נולד להם ילדהמקרה המזעזע הבא התרחש במשך 17 שנים. הנאשם אנס את בתו החורגת מאז הייתה בת 11, זו הרתה ובכפייה נאלצה ללדת את התינוק. אלו העונשים שקיבלו המעורבים

בית המשפט מתיר לפרסום את גזר הדין בעניינם של 3 נאשמים בביצוע עבירות מין. כאשר הנאשם העיקרי קיבל עונש של 27 שנות מאסר בפועל, בגין אינוס, מעשה סדום ועוד שביצע כאמור בביתו החוגרת כבר כשהייתה בת 11.

מאותם מעשים קשים הרתה הבת ונאלצה בכפייה ללדת את התינוק, בעוד הנאשם מגדל אותו באין מפריע. 

הנאשמת הנוספת היא לא אחרת מאמה של המתלוננת, אשר ידעה על המעשים של בן זוגה והשתתפה באופן פעיל בעבירות המין שבוצעו יחד עמו, הטיל בית המשפט עונש של 10 שנות מאסר בפועל.

הנאשמת השלישית, היא שכנתם של בני הזוג ואמה של המתלוננת הנוספת, נידונה לעונש של 4.5 שנות מאסר בפועל בגין ביצוע עבירות מין בבתה שבוצעו בחלק מהזמן יחד עם הנאשם העיקרי. כמו כן, הושתו על הנאשמים פיצויים למתלוננות בסך של למעלה מ- 400,000 ₪ במצטבר.

צילום: shutterstock אילוסטרציה

על-פי כתב האישום, במשך כ-17 שנים, במספר רב מאוד של הזדמנויות, מדי יום ביומו, לעיתים מספר פעמים ביום, ביצע הנאשם העיקרי (נאשם 1) עבירות של אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים, באלימות פיסית קשה, בבתו החורגת, מאז היותה בת כ- 11, זאת בידיעתה ובאישורה של אם הילדה (נאשמת 2). חלק מעבירות המין החמורות בוצעו במתלוננת על ידי האב והאם גם יחד במשך שנים ארוכות. כמו כן, שלחו הנאשמים את המתלוננת לעבוד בעבודות שונות מגיל 15 ונטלו לעצמם בכפייה את כספה. על מנת שהמתלוננת לא תוכל לעזוב את הנאשם לעולם, הכניס הנאשם את המתלוננת להריון בכפייה ובאלימות, ונולד להם ילד, אשר התגורר יחד עימם בבית והנאשמים גידלו אותו כבנם.

המעשים הופסקו, כשהמתלוננת בגרה ובעיצומו של ויכוח עם הנאשם, מתוך מצוקה ורצון שהוא יפסיק לבצע בה עבירות מין, נטלה סכין מהמטבח, ירדה על ברכיה ואמרה לנאשם שיקח את הסכין ויהרוג אותה. גם לאחר שהנאשם הפסיק לבצע עבירות מין, במספר רב של הזדמנויות, המשיך הנאשם להכות אותה ולאיים עליה, עד שאזרה אומץ ויצאה מהבית.

בנוסף, קיים הנאשם קשר רומנטי עם שכנתו (הנאשמת 3), שהייתה אם יחידנית ולה שתי בנות קטנות. הנאשם היה מקבל את הבנות הקטנות כאשר שבו מהמסגרות הלימודיות, תמורת תשלום, והיה דואג להן לארוחת צהריים. בתוך כך, ביצע הנאשם מעשי סדום רבים במתלוננת 2, בסלון ביתה, כשהייתה בגילאיי 8 - 10. בנוסף, קיימו הנאשם והנאשמת 3 יחסי מין בפני המתלוננת 2 תוך הנחיה כי תצפה בהם, וכן ביצעה הנאשמת 3 אף היא עבירות מין בבתה. שתי הבנות הוצאו בשלב מאוחר יותר מחזקתה של האם.

צילום: shutterstock אילוסטרציה

כאמור, הנאשמים הורשעו בביצוע עבירות מין רבות במשפחה, הכוללות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים, וכן בעבירות של התעללות ותקיפת קטין, כל אחד לפי חלקו.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה התובעת בתיק, עו"ד רותם יוחנני- הר ציון מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) מבית המשפט להחמיר באופן ניכר בעונשם של הנאשמים, זאת בשל הפגיעה הקשה של הנאשמים במתלוננות, אשר הותירו בהן נזקים פיזיים ונפשיים לצמיתות, באופן בלתי הפיך. "הנאשמים התעללו התעללות מינית ופיזית בלתי נתפסת במתלוננות מגיל צעיר, ריסקו בפועל כל התנגדות שלהן למעשיהם והותירו אותן חלשות וחסרות אונים", ציינה עו"ד רותם יוחנני- הר ציון. "הנאשמים שללו מהמתלוננות את תום ילדותן ואת היכולת להתפתח באופן תקין אישיותית ומינית. ההתעללות האכזרית והניצול המחפיר בוצעו על ידי האנשים שמתפקידם היה לשמור ולהגן על המתלוננות ובמיוחד על ידי שתי האמהות הביולוגיות שאמורות להיות דמויות מגוננות, אוהבות ומיטיבות. בשל הגיל הצעיר בו החלו המעשים, אובדן החוויה של הבית כמקום מוגן ובטוח והיעדר התפתחות תקינה לאור הפגיעות כולן והגילאים בהם הן התרחשו, גרמו למעשה לנזקים בלתי הפיכים בכל תחומי החיים".

בית המשפט המחוזי בב"ש (הרכב כב' השופטים א' ואגו, א' אינפלד, א' חזק) קיבל את עמדת הפרקליטות והחמיר בעונשם של הנאשמים. ביהמ"ש הטיל על הנאשמים את העונשים הבאים:

נאשם 1- 27 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 208,000 ₪ למתלוננת אחת ו-170,000 ₪ למתלוננת השניה.

נאשמת 2- 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסך של 50,000 ₪.

נאשמת 3- 4,5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 50,000 ₪ למתלוננת.

כב' השופט אינפלד ציין בגזר הדין, כי "הנאשם פגע בכל אחת ואחת מהנפגעות פעמים רבות, רבות מאוד. הנאשם לא הסתפק "רק" בניצול מעמדו כדמות אבהית בפועל תוך גרימת בלבול ומצוקה, כפוגעים אחרים במשפחה, כאשר הדמות האהובה גם פוגעת. הנאשם השתמש באלימות פיזית ישירה לכפות את רצונו...

זדון לבו של הנאשם מגיע לשיא חריג בהקשר לגרימת ההריון למתלוננת 1...אין מדובר בהריון שנגרם ברשלנות, קלות דעת או אפילו אדישות אכזרית לגורלה של המתלוננת, אגב ניצולה המיני באופן מחפיר. מדובר בהריון שנגרם לכתחילה, בכוונת מכוון... מדובר בפגיעה עמוקה עוד יותר בחירותה של המתלוננת, וביטוח לרצונו של הנאשם לקשור את המתלוננת אליו, לכל חייו, ולמעשה גם אחרי מותו למשך כל חייה. קשה לדמיין אכזריות קשה מזו. הגמול ההולם לפגיעה כה עמוקה בחירות, הוא פגיעה עמוקה בחירות. הכלי היחיד שניתן לנו על ידי המחוקק, הוא המאסר הממושך, שספק אם יש בו פגיעה בחירות באותה עוצמה בה פגע הנאשם במתלוננת. בהיעדר כלי אחר, אנו נשתמש בכלי שניתן לנו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה