כולנו התעוררנו לפני שבועיים בשעה 03:40 לפנות בוקר לשמע אזעקת צבע אדום והנפילה שהגיעה אחריה.

גם תושבי רחוב ראובן בשכונת דרום התעוררו, אך להם לא היה היכן להסתתר. התושבים ברחוב מספרים כי אין ברחוב מקלט, מרחב מוגן או מיגונית מכל סוג ובמקרה של אזעקה או נפילת רקטה אין להם מקום להתגונן בו. "אין לא מקלט ולא מרחב מוגן, אין מקום שאפשר לרוץ אליו. זה לעמוד ולהגיד אולי ייפול פה ואולי לא, להתפלל. לחיות בתחושה של פחד", אומרת מירב בוזגלו, בת 44 ואימא לילדה המתגוררת בשכונה.

"יש לי ילדה עם מעל למאה אחוזי נכות, היא עם בלון חמצן... כשהייתה אזעקה לא ידעתי מה לעשות איתה, הבתים פה הם של עמידר, זה קירות דיקט, התקרה לא בנויה מבטון, זה לא בית יציב שיחזיק מעמד בפגיעה. יש פה אוכלוסייה מבוגרת, אנשים עם ילדים ואין לנו מקלט ברחוב בכלל. גם המקלט הכי קרוב לפה הוא רחוק ולא נספיק להגיע אליו בזמן", מסבירה מירב. התושבים אומרים כי קיים מקלט ברחוב המקביל אך הם לא יכולים להספיק להגיע בזמן עד לשם. מירב מוסיפה: "זו פעם ראשונה שחווינו אזעקה ונפילה ופשוט לא ידעתי מה לעשות".

רחוב ראובן- צילום מסך גוגל מפות

התושבים ניסו לפנות בדף הפייסבוק לעירייה אך טרם קיבלו מענה ודבר לא השתנה. "אמרו לנו שלא ניתן לשים ברחוב מקלט, כולם פה רוצים את זה, כולנו רוצים לחיות בשקט. מה יקרה אם תהיה מלחמה? אין לנו לאן ללכת. אנחנו לא מרגישים בטוחים בבית שלנו, בשכונה שלנו. אמרו לנו שעדיף שנצא החוצה אם יש אזעקה מאשר שנשאר בבית. הרבה יותר חשוב שיהיה לנו איפה להתגונן במקרה של אזעקה מאשר לבנות עוד מזרקה בעיר... צריך לחכות שתהיה כאן נפילה כדי שישימו לנו מרחב מוגן?", משתפת מירב.

מעיריית באר שבע טרם נמסרה תגובה.