לפני קצת יותר משלוש שנים, בערב ה- 18 באוקטובר 2015, ביצע המחבל הבדואי מהנד אל-עוקבי פיגוע בתחנה המרכזית בו רצח את החייל עומרי לוי ופצע עשרה נוספים. בזמן האירוע מתחם התחנה הפך לכאוס, וקציני הביטחון שחשבו שהמחבל הוא אדם שחום עור אשר זוחל על ברכיו, ירו בו ופצעו אותו. ארבעה אנשים נוספים המשיכו את המתקפה וביצעו בפצוע לינץ'. לאחר מכן התברר כי כוחות יס"מ חיסלו את המחבל אל- עוקבי בזירה אחרת, וכי הפצוע מהיריות והלינץ' שבינתיים מת מפצעיו הוא מבקש מקלט אריתראי בשם הבטום זרהום.

הבטום זרהום. תמונה באדיבות המשפחה

ארבעת מבצעי הלינץ' נעצרו ונפתחו נגדם הליכים משפטיים, חוות דעת פתולוגית שקבעה כי מותו של זרהום נגרם מהירי ולא מהמכות הפחיתה מהאישומים נגדם. אתמול הרשיע בית המשפט המחוזי בעיר את אחד התוקפים, אביתר דמרי, שהודה בעבירה של התעללות בחסר ישע. כתב האישום המקורי ייחס לדמרי חבלה בכוונה מחמירה, שהעונש בגינה יכול היה גם להגיע ללמעלה מ-10 שנים. חשוב לציין שדמרי מוחזק במעצר מאז הגשת כתב האישום משום שאיים על נציגת הפרקליטות בתיק, עו"ד טלי פלדמן. הוא גם סובל מבעיות נפשיות בגינן אושפז במהלך המשפט.

העונש על התעללות בחסר ישע יכול להגיע לכמה שנים, אבל דמרי שהביע חרטה על מעשיו צפוי לקבל עונש מאסר של כמה חודשים. עורך דינו משה סורוגוביץ' השווה את מעשי מרשו לאלה של משתתף אחר בלינץ', דויד מויאל, שהורשע ביולי האחרון בהסדר טיעון ונגזרו עליו 100 ימי עבודות שירות ופיצויים של 2,000 ש"ח למשפחת זרהום, "אני סבור שהמעשים של מויאל חמורים לאין שיעור ממעשיו של דמרי. בעוד מויאל הטיח ספסל בגופו של זרהום, דמרי לא השתמש בשום חפץ", אמר סורוגוביץ'.

עונשו של דמרי ייגזר ב-11 בדצמבר, התיק נגד שני הנאשמים הנוספים, חייל גולני יעקב שמבה ואיש שב"ס רונן כהן עדיין נמצא בהליכים.