ישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול (ד') נפתחה בהודעה על השתתפות העירייה בצערה של משפחת בנאדו, על פטירתו של איש הכדורגל המקומי שוקי בנאדו ז"ל. לאחר מכן עברה הישיבה לאישור צו הארנונה לשנת 2019, אשר התייקר בשיעור זניח של פחות מחצי אחוז. "יש מדד התייקרויות במשק, כל העיריות מעלות את הארנונה בשיעור הזה אם לא יותר" אמר ראש העיר מר רוביק דנילוביץ' בתשובה לחבר המועצה מר משה ינאי, ששאל למה לא לוותר על ההעלאה אם היא כל כך זניחה.

עדיין בעניין הארנונה, ינאי העלה על השולחן את סאגת שכונת פלח 7 (ובפרט שכונת כלניות) והקשיים עימם מתמודדים חלק מהתושבים, אשר חיים בשכונה ההולכת ונבנית, ומלבד מטרדים הגיוניים כמו רעש, אבק וכדומה, גם סובלים מבעיות תשתית. ינאי הציע לתת לאותם תושבים סיווג ארנונה מקל עד שהתנאים ישתפרו. היועץ המשפטי של העירייה הסביר כי בלתי אפשרי לתת סיווג ארנונה זמני "עד שהמצב ישתפר" (מונח די סובייקטיבי), וכי העירייה גם לא מוכנה לתת סיווג לתושבי השכונה החדשים ולא לאלה שעברו אליה לפני שנתיים ושלוש.

התקציב גדל בשיעור לא גבוה של 3 אחוז "זה תקציב אחראי"

לאחר שהובהר העניין מבחינה משפטית רוביק ביקש להסביר מדוע הוא לא מוכן שאותם תושבים ישלמו פחות ארנונה. "אני נמצא איתם בקשר תמיד, לפעמים בשעות לא שעות, לא הייתה עוד שכונה שעיריית באר שבע השקיעה בה כמו בפלח 7...הקצינו את השכונה הזאת (כלניות) אחרי מאמץ גדול, נלחמנו במדינה כדי שתיתן לנו להוציא (במסגרת הסכמי הגג) 1200 יחידות צמודות קרקע במכה, לא קודם 50 ואז עוד 50. האנשים שגרים שם הם באר שבעים שלנו". רוביק הדגיש כי בשכונה יושב נציג מטעם העירייה שכל תפקידו לטפל בבעיות, והעירייה עושה מעבר למיטב יכולתה. הוא גם רמז בחצי מילה שזה לא לעניין שדברים שהוא אמר לחלק מהתושבים המתלוננים הוצאו לתקשורת המקומית ושימשו נגד העירייה. הוא סיכם "פלח 7 לא תקבל סיווג נמוך, אלה בסך הכל 100 שקל לחודש (תוספת החצי אחוז לארנונה) שאנחנו ניתן לתושבי נחל בקע ושכונות ג' ו-ד'".

לאחר אישור צו הארנונה עברה הישיבה לאישור תקציב העירייה לשנת 2019, והתמונה שעולה מהדוח די אופטימית. ראשית, עיריית באר שבע מכניסה יותר כסף ממה שהיא מוציאה, "נמצאת בפלוס". התקציב גדל בשיעור לא גבוה של 3 אחוז, למרות שהיה מרווח ליותר. רוביק הסביר "אנחנו מתכננים תקציב לחמש שנים, תכנית חומש. השנה הראשונה בקדנציה היא שנת היערכות, גם בשנה הראשונה שלי כראש עיר ב- 2008 לא עשינו הרבה, רק תכננו". גם העובדה כי השנה ייערכו בחירות לכנסת השפיעה על התקציב "אנחנו לא יודעים איזו ממשלה תיבחר ואיזה תקציבים יגיעו, זה תקציב אחראי".

"הכפלנו את התקציב בעשור" דנילוביץ'.

ראש העיר התגאה במיוחד בתקציב הפיתוח התלת שנתי של העיר באר שבע שיעמוד על סך מיליארד ו-800 מיליון ש"ח, מתוכם 650 מיליון ש"ח בשנה הזאת. "לא היה דבר כזה בעיר באר שבע, זה תקציב גדול והוא לא כולל את הרכבת הקלה ובית החולים החדש שהמדינה תתקצב. כשאני נכנסתי לתפקיד התקציב השוטף היה 950 מיליון ש"ח, השנה רק תקציב הפיתוח יהיה 650 מיליון, הכפלנו את התקציב בעשור".

"לא קיצצנו בהנחות לנזקקים, אנחנו רשות מאוד נדיבה. העיר לא עוצרת ולצד בנייה חדשה אנחנו נכנסים לשכונות הוותיקות כמו בשדרות טוביהו וכך זה יימשך".