אתמול (ג׳) התכנסה מועצת הרשות לפיתוח הנגב באולם המליאה בעיריית באר שבע. במועצה השתתפו ראשי הרשויות החדשים והוותיקים מהנגב, מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב משה מור יוסף, סגן שר הפנים, הפריפריה, הנגב והגליל משולם נהרי ובכירים נוספים.

 מועצת הרשות לפיתוח הנגב. צילום: עוזי אברהם

במהלך המועצה אושר הדוח הכספי של הרשות לשנת 2017 ובו הוצגה עלייה בתקציבים שהשקיעו המשרד והרשות לקידום פרויקטים ברחבי הנגב. כמו כן הוצגה פעילות הרשות בשנת 2018 ובה ניכר גידול תקציבי נרחב בכלל מחלקות הרשות, ביניהן תקציבים שהושקעו בתחום החינוך, התיירות והתרבות, הכלכלה ולראשונה גם בתחום הרווחה. זאת במטרה לצמצם פערים בתחומים אלה בין המרכז לפריפריה. כמו כן אושרה תכנית העבודה והתקציב לשנת 2019 על סך של כ-77 מיליון ש״ח.

רוביק דנילוביץ׳, ראש העיר באר שבע ויו״ר מועצת הרשות לפיתוח הנגב אמר: ״אנחנו ניצבים בפני אתגרים רבים בנגב בתחום הבריאות, התחבורה, התעשייה, התעסוקה התרבות ועוד. אם אנחנו רוצים להביא עוד תושבים לנגב ולהשאיר את בני המקום כאן, עלינו ניצבת האחריות להמשיך ולחזק את הנגב. נוכל לעשות זאת אך ורק אם המדינה תשתף איתנו פעולה ותחזק יחד איתנו את הנגב. אני רוצה להודות בהזדמנות זו למשה מור יוסף ולצוות שלו שקשובים לצרכים שלנו״. 

ראשי רשויות החדשים והוותיקים בנגב במליאת הרשות לפיתוח הנגב. צילום עוזי אברהם

בני ביטון, ראש עיריית דימונה ויו״ר מינהלת הרשות לפיתוח הנגב קרא לכל ראשי הרשויות לפעול יחד למען הפרויקט החשוב ביותר לנגב השנה - הקמת שדה התעופה האזרחי בנבטים. ביטון ציין כי ״המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עשה עבודה מדהימה בקדנציה הנוכחית ופעל במגוון תחומים. אך חשוב לנו גם לחזק את המגזר הבדואי. הרשות אמנם משקיעה רבות בתיירות הבדואית ובקידום מצוינות בחינוך במגזר, אבל עלינו להשקיע עוד. גם למגזר החרדי מגיע חיזוק נוסף". ביטון הוסיף כי הפעילות התרבותית שנעשית פה בנגב צריכה תגבור ואנו מתכוונים לחזק אותה בשנת 2019. אני ממליץ לחבריי, ראשי הרשויות לפעול במשותף ולאגם משאבים לצורך קיום פעילויות משותפות".

משה מור יוסף, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב ציין כי "הרשות והמשרד חוללו שינוי משמעותי בתחומים רבים, בין היתר בתחום החינוך באמצעות פרויקט מצוינגב ופרויקט נגב סל. אבל פרויקט הדגל של הרשות לשנת 2019 שתחילתו בימים אלה ממש הוא נגב-קוד, פרויקט לפיתוח והעצמת החינוך הטכנולוגי בנגב. אנו נמשיך לפעול גם בשנת 2019 לצמצום הפערים בחינוך, ברווחה, בכלכלה, בתיירות ובתרבות״.