פרופ' מאוניברסיטת בן גוריון תובע את האוניברסיטה ונשיאתה: "התעמרו בי בשל דעותיי הפוליטיות"

$(function(){setImageBanner('548b417f-932c-43e8-9978-2aefd176d775','/dyncontent/2022/5/4/d9d660f0-74aa-4162-91ca-342e8430fa0f.jpg',14592,'מכללה טכנולוגית 522 אייטם',525,78,false,33969,'Image','');})

התעמרות, לשון הרע ופגיעה בחופש הביטוי- אלה הסיבות שבגינן תובע פרופ' ישראל דויד, מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בן גוריון, את נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי. לטענתו, הנשיאה סיכלה את קידומו ואף "נתפר" לו תיק בגין הטרדה מינית, כל זאת בשל מאבקיו נגד מרצים אנטי-ציוניים

פרופ' דויד, מרצה בפקולטה ללימוד הנדסה באוניברסית בן גוריון, הגיש לאחרונה תביעה על סך 625 אלף שקלים נגד האוניברסיטה והעומדת בראשה, פרופ' רבקה כרמי. התביעה הוגשה בביתהדין לעבודה בבאר שבע בגין התעמרות וניסיון הפללה אישי של רבקה כרמי של התובע בהטרדה מינית- כל אלה, לטענתו, בשל דעותיו הפוליטיות.

לטענתו של פרופ' דויד, הוא נלחם כבר למעלה מ-30 שנים במאבקים נגד חברי סגל של המוסד המזוהים עם השמאל, ביניהם המאבק למניעת מינוי הקבע של ד"ר אסף אורון, פעיל שמאל, בשל עמדותיו הפוליטיות. מאבקים אלו, לטענתו, הגיעו לפסים אישיים של התעמרות מצדה של נשיאת האוניברסיטה.


אחת מהסיבות להגשת התביעה כתב היא, לטענתו של פרופ' דויד, הניסיון לתפור לו תיק בגין הטרדה מינית. על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עורכי הדין שרון טייץ וברוך אורנשטיין, כרמי "נמצאת מזה כעשור בעימות אקדמי ופוליטי מר עם התובע, על רקע פעולתו נגד הגורמים שיזמו וקידמו את תנועת ה-BDS נגד המדינה באוניברסיטת בן גוריון בשל פעילותו הנמרצת של התובע להחלת נורמות של שקיפות באקדמיה שנדחו על ידיה, ועל רקע מאמרי הדעה שלו בעיתונות הארצית שלא נשאו חן בעיני הנתבעת". באותו כתב תביעה שהוגש נגד פרופ' דויד בשנת 2013, זוכה הלה מכל אשמה, והנציבה הממונה על בירור הטרדות מיניות במוסד קבעה כי המקרה המדובר, שבו נכנס לחדרה של המתלוננת עם רוכסן פתוח, "נבע מחוסר תשומת לב וחוסר רגישות".

על פי כתב התביעה, "פניית המתלוננת לבית המשפט נוהלה ממשרד הנשיאה", וזו אף "מימנה שומר חמוש שיישב במסדרון המחלקה כביכול להגן על המתלוננת מפני התובע - התובע הפך להיות פושע מורשע ומאיים". דויד צירך לתביעתו מסמכים ופרוטוקולים, חלקם מבוססים על מידע שהתקבל מהממונה על חוק חופש המידע, שתומכים לדבריו בטענותיו.

לדברי פרופ' דויד, האוניברסיטה לא טרחה להודיע על זיכויו במקרה, ולכן "פרסם התובע לעמיתיו את ההחלטה המזכה אותו מכל אשם". עם זאת, באחת מההודעות שהפיץ בצירוף פסק הדין המזכה, הופיע שמה של המתלוננת. בעקבות פרסום ההחלטה באופן עצמאי, נפתח הליך נוסף נגדו, בגינו נקנס דויד ב-15 אלף שקלים וקיבל חודש השעיה מוועדת המשמעת של האוניברסיטה, על כך שחשף את שמה של המתלוננת. לטענתו של דויד, "כרמי היא שיזמה ומימנה את התביעה למתלוננת, ושכרה עבורה עורך דין".


לבסוף, מצא פרופ' דויד את עצמו בחופשה ללא תשלום, במהלכה הוא עובד באוניברסיטת בר אילן, שבה היה אמור להיקלט בשנת הלימודים הבאה. אלא שעל פי התביעה, הוא גילה כי "הנתבעות מטרפדות את עבודתו באוניברסיטת בר אילן, וכי לאור מידע שהן העבירו - סוכל המינוי שלו". לטענתו, כרמי והאוניברסיטה "העבירו מידע שקרי וחלקי לאוניברסיטת בר אילן, אשר פגע בשמו הטוב של התובע".

אמש התראיינה פרופ' כרמי בתכנית האקטואליה "בוקר טוב דרום" ברדיו דרום, שם נשאלה, בין היתר, על הדיון שנערך בסוף החודש שעבר בכנסת, באשר לאפשרות שאוניברסיטת בן גוריון משתפת פעולה עם ארגוני BDS. בראיון רמזה פרופ' כרמי כי הדיון התקיים בעקבות שיתוף פעולה מצד אחד מחברי חבר הנאמנים של האוניברסיטה עם חברי כנסת, כניסיון לחבל בשמה של האוניברסיטה. "אנחנו נוכחנו לדעת שכל הסיפור היה כדי לשרת מטרת של חבר מסוים של חבר-הנאמנים, שיש לו אג'נדה ארוכת שנים נגד האוניברסיטה, והוא בעצם הביא את הדיון הזה בכנסת באמתלה כל כך חסרת שחר של איזה מודעה שהתפרסמה בלוח המודעות של האוניברסיטה" אמרה פרופ' כרמי. "יש פה איזשהו תהליך מתמשך של רדיפה אחרי האוניברסיטה עם כל הסיפור הזה של תמיכה בBDS-".

בתגובה לדברים אלה, אמר פרופ' דוד "היא (פרופ' כרמי) אמרה שהדיון נקנה על ידי מייקל גרוס, היא אולי לא אמרה את השם, אבל היא דיברה על תורם שהוא במשך שנים עם אג'נדה נגד האוניברסיטה. אני לא נביא. אני אמנם מכיר אותו היטב ואנחנו מחליפים דעות ומשתפים פעולה, אבל אני לא יודע דבר כזה על כך שהוא שיחד חברי כנסת, אבל זו טענה מדהימה אם זה נכון. נראה לי טיעון מדהים ביותר" אמר בציניות. "אני לא יכול להגיד אם זה כן או לא, אבל אני לא מאמין".


"לא בטוח שאני בעמדת מיעוט בין חברי הסגל באוניברסיטה" אמר פרופ' דוד. "אני עמדת מיעוט בין מי שמוכן לדבר. הרוב הגדול של אנשי הסגל מפחדים להביע את דעתם, הרוב הגדול של אנשי הסגל הם אנשים ציונים נאמנים, בפרט אנשי הנגב, והם לא בעד השמאלנים האלה. זה לא חטא להיות שמאלני, אני מתכוון לאותו אגוז קשיח שקורא להחרים את האוניברסיטאות במדינת ישראל וקוראים לנו מדינת אפרטהייד, שלדעתי צריך לטפל בו. אותו אגוז קשיח הוא מיעוט רועש, הוא לא רוב".

"לגופו של עניין," אומר פרופ' דויד, "היא (פרופ' כרמי) טועה. היא משקרת זה שהיא טוענת שהם לא נותנים גיבוי לניב גורדון ולאנטי ציוניים. היא והרקטור נותנים גיבוי אישי. יש לי הוכחות חותכות בראיונות ובמסמכים. אם הם חוזרים וטוענים שמותר לו בשם חופש הביטוי, זה מטופש וזה לא נכון".

תגובת אוניברסיטת בן גוריון: "מדובר בתביעה חסרת שחר, רצופה תיאוריות קונספירציה מופרכות והזויות, של פרופ' ישראל דויד, המנסה לתלות את תגובת האוניברסיטה להתנהלותו השערורייתית והבעייתית- בלשון המעטה, במישורים שונים וחמורים מאין כמותם - ברדיפה על רקע פוליטי. בית הדין האזורי לעבודה הדף כבר – במסגרת הליכים שונים - את טענותיו ההזויות, ואין לאוניברסיטה ספק כי ימשיך לעשות כן. בניגוד לפרופ' דויד, האוניברסיטה תקפיד על מצוות הדין ולא תציג לפרסום את כתב ההגנה. יחד עם זאת, האוניברסיטה מצפה בקוצר רוח לראות האם יזדרזו פרופ' דויד ובא כוחו לפרסם את פסק הדין שידחה – כך מאמינה האוניברסיטה - אחת לאחת את טענותיו חסרות השחר".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('f24c52d1-9d08-4848-aaee-2f2442970a40','/dyncontent/2022/5/4/25537995-20cd-448f-a833-9aa3d85592a4.jpg',14598,'סינימה 522 אייטם',525,78,false,33971,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה