דיון שהתחיל רגוע ונגמר בטונים צורמים- היום (24.05.17) וועדת החינוך בכנסת כינסה דיון מהיר, אותו יזם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ממפלגת הבית היהודי, בו היא דנה בטענה שנשמעת לא מעט לאחרונה באשר לתמיכתה של אוניברסיטת בן גוריון בפעילות BDS. את הדיון יזם סמוטריץ' לאחר שתנועת "אם תרצו" טענה לאחרונה שהאוניברסיטה לקחה חלק באירוע של "פורום דו קיום בנגב", בו לטענתם למדו כיצד יש להפיל את כוחות הביטחון בפח תוך כדי תיעוד המקרים. כמו כן, חברי התנועה שלחו לפני מספר שבועות לנשיאת האוניברסיטה מכתב בו הם דורשים את התפטרותה.

אלא שבבדיקה מעמיקה, התברר כי לאוניברסיטה כלל לא היה קשר לאירוע וכי מדובר בעלילת שווא, אך בכל זאת הוחלט לקיים היום את הדיון. "את המכתב, המאשים אותי בתמיכה ב-BDS, קיבלתי למחרת יום הזיכרון בו אני מבכה אישית את סבה של בתי שנהרג בקרב לשחרור צפת, את בן דודי כאח לי שנהרג במלחמת יום הכיפורים ועוד חברים קרובים ויקרים" אמרה היום בדיון פרופ' כרמי.

"בעידן של חדשות מומצאות ומניפולציות מכוערות על האמת, ואשר לא אחת גם מכשילות את חברי הכנסת בפעולתם הציבורית, מוטלת עלינו האחריות יותר מאי פעם – להביא את העובדות כפי שהן" אמרה פרופ' כרמי, ולאחר מכן החלה למנות את שלל הפעילויות שמקדמת האוניברסיטה בשם הציונות ובשם המלחמה בתנועות הקוראות לחרם על ישראל.

עם זאת, חתמה פרופ' כרמי באמירה כי "גם אם אישית אני מסתייגת מדעות כאלה ואחרות שמביעים חברי סגל באוניברסיטה אני מוכנה להיהרג על זכותם החוקית לעשות כן".

את דבריה של כרמי דחו אנשי תנועת "אם תרצו" על הסף, זאת למרות שלא הביאו הוכחות לעצם תמיכתה של האוניברסיטה בפעילות BDS, אלא רק עשו שימוש במקרים שצצו לפני שנים וטופלו באופן נקודתי בזמנם. יוזם הדיון, ח"כ בצלאל סמוטריץ אמר כי "אי אפשר לדבר על חופש אקדמאי כאשר הם חותמים את שמם ושם המוסד בעצומות נגד מדינת ישראל. אנחנו נשלול להם את התקציבים. אי אפשר לרומם את חופש הביטוי מצד אחד אך לשמור אותו רק למרצים. מותר גם לחבר מחבר הנאמנים להגיד את דעתו. יש פעולות בתוך האוניברסיטה שתורמות ומעצימות את ה-BDS".

מימין: תנועת אם תרצו. משמאל: סגל האוניברסיטה. צילום מסך

כמו כן, אמש פרסמה תנועת "אם תרצו" סרטון בו משתתפים הורים שכולים ונכי צה"ל, בו הם קוראים לאוניברסיטת בן גוריון להפסיק לעודד פעילויות נגד ישראל, אלא שניכר כי המשתתפים בו אינם מכירים את העובדות לעומק.

תגובת אוניברסיטת בן גוריון לסרטון: "סרטון ההסתה המביש שהפיצה תנועת 'אם תרצו' היא דמגוגיה זולה העושה שימוש ציני בכאבם של הורים שכולים ונכי צה"ל, על מנת לייצר תעמולה ארסית נגד אוניברסיטת בן-גוריון, המהווה את חוד החנית במלחמה נגד תנועת ה-BDS. הלוואי שחברי התנועה היו מתעלים את האנרגיות שהם השקיעו בהפקת סרטון השטנה הזה אל המטרה האמיתית: תנועת ה-BDS העולמית, בעוד שאם תרצו עוסקת בהכפשות, באוניברסיטת בן-גוריון עושים. ציונות".