דרכו האקדמית של פרץ החלה לאחר שנפצע בזמן שירותו הצבאי, אז פגש את פרופ' סעד תפוחי מ- SCE ששכנע אותו ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה. "הכרתי את פרופ' תפוחי באותו הזמן שביצעתי שיקום בבית החולים", מספר פרץ. "הוא עזר לי בכל הקשור להרשמה וגם במהלך הלימודים. לא הייתי מצליח לסיים תואר בהנדסה בלי התמיכה שלו ושל המכללה".

לאחר מכן המשיך פרץ לתואר שני ודוקטורט באוניברסיטת בן גוריון, ואף ביצע פוסט-דוקטורט בטורונטו, קנדה. פרץ נשאר בקשר עם המרצים במכללה, שמברכים אותו בימים אלו על קבלת התואר המכובד.

פרופ' מור פרץ. צילום: יחצ

פרץ הקים ומנהל את המרכז לאלקטרוניקת הספק ומעגלים מוכללים באונ' בן גוריון. במסגרת פעילות המרכז הוא עובד כיום מול החברות המובילות בשוק, ויחד עם סטודנטים לתואר שני ולדוקטורט הוא מבצע מחקרים שונים. "אנו עובדים על פרויקטים עם תעשיות אזרחיות וביטחוניות מהמובילות בארץ וגם בעולם - רפאל, אלביט טאוורג'אז, וישיי ועוד. בשש השנים האחרונות גייסתי מעל 12 מיליון שקל למחקר", הוא מספר.

לדברי פרץ, המחקר המתבצע במרכז שלו מתמקד בניהול אנרגיה בתהליכים ממוזערים, ונוגע לכל תחומי החיים ובעל פוטנציאל לפיתוחים עתידיים בתחום ניצול החשמל. "הפעילות שלנו משלבת בין אלקטרוניקה אנלוגית ודיגיטלית לבין יכולות עיבוד נתונים ומזעור. אנו מרכזים את כל היכולות של חומרה אלקטרונית תחת חטיבה אחת – מרכז PEMIC. זה היה החזון שלי, והיום אני מסתכל אחורה ויכול להגיד שהחזון התגשם".

פרץ שמח לדבר על החשיבות של המכללה -  SCE, שבראשה עומד הנשיא, פרופ' יהודה חדד: "הקמת המכללה היא חזון שהתגשם, לא בטוח שהייתי מצליח להגיע למקום שלי היום בלי ההזדמנות שסיפקה לי המכללה. גם חבריי ללימודים מהמכללה בתפקידים בכירים כיום בחברות מובילות ביותר במשק, וחלקם אף הקימו חברות סטארט-אפ בעצמם. בוגרים שלSCE שמגיעים אליי היום לתואר שני באוניברסיטה הם ההוכחה לצדקת דרכה של המכללה".