לאחרונה התקיימה בערערה בנגב פעילות מיוחדת בתחום הרובוטיקה לתלמידי כיתות ד׳-ו׳ וכיתות ח׳. התלמידים בנו ותכנתו רובוט בעצמם במשך חודשיים, באמצעות טכניקות שלמדו בתכנית "מצוינגב" הפועלת באמצעות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

ערערה בנגב רובוטים, צילום יחצ

התוצאות לא אחרו לבוא - לאחר עבודה חווייתית ומעשירה התלמידים הציגו את רובוטי ה- FLL שבנו. רובוטי FLL יכולים לבצע פעולות שונות על פי פקודות שמכניסים אליהם בשלב התכנות. הרובוטים של ילדי מצוינגב תוכנתו לעבור מסלולי מכשולים ויכולים להרים ולהעביר ממקום למקום חפצים שונים. את הרובוטים הציגו התלמידים לדוד ביטון - מנהל תחום מגזרים, רכזי החינוך בישוב ולנציגי הרשות לפיתוח הנגב שמובילה את תכנית מצוינגב.

setImageBanner('ea3357cb-7205-4d83-855b-744d1e5574f5','/dyncontent/2019/9/11/cd10216b-7f3e-4153-9a14-a119cd9fca26.jpg',8978,'',510,80);

אמור עמוסי ניסן, מנהלת פרויקטים חינוכיים חברתיים ברשות לפיתוח הנגב אמרה לתלמידים: "בתכנית מצוינגב אנחנו מטפחים את דור העתיד לערכים של הצטיינות ומצוינות. תלמידים יקרים, ערך המצוינות שמוביל את התכנית הזו בא לידי ביטוי אצל כל אחד ואחת מכם, עלו והצליחו."

צילום יחצ

ד״ר סאלם אבו קוש, מנהל אגף החינוך בערערה בנגב אמר: ״התברכנו בקבלת התכנית והתקצוב מהרשות לפיתוח הנגב. זוהי אחת התכניות המצליחות ביישוב שמאפשרת לנו לבנות את דור העתיד ולהשתתף בתחרויות הארציות והבינלאומיות, מקווים להרחיב ולהגדיל את הפעילות בשנה הבאה״.

שיחדה אבו ערר, רכז תכנית "מצוינגב" בערערה בנגב ציין: ״תכנית מצוינגב תרמה רבות לתלמידי ערערה בנגב מבחינה לימודית וחברתית, אפשר לראות את התוצרים הנהדרים שלהם וזה אומר הכל.״