באוניברסיטת בן-גוריון בנגב נחנך בימים אלה השביל הירוק במסגרת מיזם 'הקמפוס הירוק' בהובלת המועצה הירוקה, אשר אמונה על המדיניות הסביבתית של האוניברסיטה. חניכת השביל היא מהלך משמעותי כחלק ממהלכים 'ירוקים' שהציבו את אוניברסיטת בן-גוריון במקום הראשון בארץ כ'קמפוס הירוק' ולדירוג גבוה במדדיGreenMetric הבינלאומיים.

המועצה הירוקה בעת חניכת השביל | צילום: פוטו-קמפוס

11 תחנות שונות מרכיבות את השביל הירוק. הן מדגישות את הפעילויות הידידותיות ואת מעורבות האוניברסיטה בתחום הסביבה והקיימות. נקודת ההתחלה של השביל היא התחנה הסולארית מול סניף בנק הפועלים במרכז הסטודנטים זלוטובסקי. תחנות אחרות בשביל מבליטות את מאמצי האוניברסיטה לחסוך חשמל, למחזר ואף להשתמש באופניים.

setImageBanner('d02c1571-4115-4fa1-884d-bf92244913eb','/dyncontent/2019/9/11/cd10216b-7f3e-4153-9a14-a119cd9fca26.jpg',8978,'',510,80);

דוגמה בולטת למהלכים אלה היא קומפלקס הבריכות במרכז הספורט של האוניברסיטה, שמחוממות בעיקר באמצעות אנרגיה סולרית. מתברר כי בשנים האחרונות מצמצמים את השימוש בגז הסולר כאמצעי חימום לבריכות, מהלך שמפחית את עלויות החימום ממיליון שקל בקירוב ל-30 אלף בשנה.

תחנה אחרת בשביל מסבירה כי האוניברסיטה פצחה בפרויקט כיסוי צידי הבניינים הדרומיים והמזרחיים על מנת להפחית את החום מאור השמש. כתוצאה מפרויקט זה, השימוש במערכת מיזוג האוויר ירד ב-2% מאז הושלם הפרויקט בשנת 2015.

'השביל הירוק' מציע, בין היתר, מידע על ציפורי הקמפוס ומאמצי הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון לייפות את השכונות הסמוכות, פעילות פרי המחלקה למעורבות חברתית.

"בימים הקרובים יונחו טביעות רגליים המוליכות אל כל תחנה כדי לסקרן סטודנטים, סגל ומבקרים החוצים את הקמפוס", גילה פרופ' ירון זיו, יו"ר המועצה הירוקה באוניברסיטה.

בטקס שהתקיים לאחר השקת השביל, המועצה הירוקה העניקה פרסים כספיים לשש עבודות מצטיינות בעלות אוריינטציה סביבתית שנכתבו על-ידי סטודנטים מתואר ראשון ושני.