המחלקה להנדסת תוכנה במכללת SCE קיימה השבוע תחרות סיכום קורס איכות ובדיקות. במסגרת תחרות ה-בדיקתון, שנערכה במשך 24 שעות, במסגרתה התבקשו הסטודנטים להתחלק לקבוצות ולמצוא באפליקציה קיימת בשוק כמה שיותר באגים ותקלות. חברת Proyoli, שהשתתפה בתחרות הציגה לסטודנטים את אפליקצייתReal Manager  המציעה למשתמשים לבנות קבוצה, לקנות שחקנים ולתפקד כמנג'ר של קבוצת כדורגל דמיונית. על האפליקציה הזאת נעשו הבדיקות של הסטודנטים.

מכללת סמי שמעון באר שבע. צילום: עוזי אברהם

לאחר היכרות עם האפליקציה במעבדה, יצאו הסטודנטים ליממה של עבודה במטרה למצוא כמה שיותר שגיאות (באגים) וכשלים במערכת. הסטודנטים השתמשו בכלל השיטות שנלמדו במהלך הקורס ובדקו את האפליקציה בסביבות שונות כמו אנדרואיד, אייפון, ודסקטופ. המדדים על פיהם נמדדו הסטודנטים הם כמות ואיכות הבאגים, התרומה שלהם לחברה היצרנית, ומידת השימוש בתיאוריה ובשיטות שנלמדו בקורס.

"לצורך התחרות הכניסו בחברת ‘Proyoli’בין שמונה לעשרה באגים במערכת" סיפרה דר' הדס חסידים, מרצה בקורס איכות ובדיקות במכללה. " הסטודנטים שלנו הצליחו למצוא עשרות שגיאות  נוספות במערכת. המטרה של הבדיקתון הייתה להציג לסטודנטים פרויקט סיכום שמראה גם את התרומה של הקורס לתעשייה ולעולם התוכנה. הסטודנטים למדו על עבודת בצוות תחת לחץ כמו בעולם האמיתי והחברה מצד שני נהנתה משירות חשוב שיכול לעזור להם ללמוד ולתקן בעיות במערכת".

תחרות זו מצטרפת לשורה ארוכה של פרויקטים של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון הנעשים תחת שיטת הלימודים Project Oriented. שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. סטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. מטרת שיטת הלימוד Project Oriented היא להכין את הסטודנטים לשווקי העבודה ומחקרים רבים אף מראים קשר בין הצלחת בוגרים בעולם ההנדסה לבין הלימודים בשיטה זו.