"כבן באר שבע, זהו כבוד גדול עבורי לתרום לקידום מדעי המחשב באוניברסיטה ובכך להחזיר לקהילה שגידלה אותי", אמר חוגג.

משה חוגג בפגישה עם נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, במהלך ביקורו בקמפוס

במהלך ביקורו של חוגג, בלוויית רעייתו ענבל, הוא נפגש עם נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי , עם ראש המחלקה למדעי המחשב, פרופסור אוהד בן שחר ונשא דברים במהלך טקס לסטודנטים מצטיינים במחלקה. חוגג הוא שותף-מייסד ויו"ר של קבוצת מובלי וקרן סינגולריטים ונחשב לאחד היזמים היצירתיים בישראל. פעילותו מתמקדת בעיקר ביוזמות והשקעות בתחום הטכנולוגיה של הבלוקצ'יין. חוגג יזם את מפעל המלגות במלאות 70 שנה למדינת ישראל והוא ממקד את עיקר מאמציו בפיתוח טכנוטלוגיות של הבלוקצ'יין.

"אני מאד מתרגש לעמוד פה" אמר לסטודנטים המצטיינים "למדתי כאן כנער בתיכון, מי שלא יודע, פעם בקצה של האוניברסיטה היה תיכון  מקיף ז' שהיום נמצא בשכונת רמות.  בהפסקות הייתי 'מתפלח' ואוכל פה בקפיטריה, מאד מרגש לסגור מעגל. אחרי הצבא נכנסתי לעולם הסטרט-אפים. יצא לי ללמוד המון. מעולם לא יצא לי ללמוד ולקבל תעודה על הלימודים שלי.  אבל כל הנושא של מצוינות הוא מאד חשוב. יש לי חבר מקזחסטן. מי שלא יודע, בקזחסטן יש אוצרות טבע בשפע. הוא מאד ריתק אותי כי הוא סיפר לי שכמעט בכל מקום שתחפור יצא נפט, זהב או משהו. אמרתי לו 'שמע, אתם ממש ברי מזל'. הוא אמר לי 'זו הקללה הכי גדולה שלנו כיוון שהפשטות שבה אנשים מרוויחים את הכסף גורמת לנו לניוון'. וזה גרם לי להבין שהמתנה הכי גדולה של ישראל היא דווקא זה שהמשאב הכי חשוב שלה הוא לא גז, נפט או זהב, אלא המוח האנושי . והאילוצים שאין לנו את משאבי הטבע הללו, מכריחים אותנו להשתמש בו ולהפוך את ישראל למה שהיא".

צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון

חוגג הוסיף: "בתוך השקעה במשאב החשוב הזה, המוח האנושי, החלטנו אני ואשתי לתרום את המלגות. אשתי גם התעקשה, ובצדק, לעשות את זה שווה בשווה בין גברים לנשים. מאד שמחנו לראות שהמחלקה למדעי המחשב נמצאת באמת בשיעור יוצא דופן של נשים אל מול גברים. אני יכול להגיד לכם בתור מישהו שעומד בגוף שמעסיק קרוב לאלף עובדים,  שלצערי הרב האחוז הזה של 30 אחוז הוא לא קרוב ולא דומה. לדבריו, התחום שבו החברה שלו משקיעה בשנתיים האחרונות, הבלוקצ'יין, שהוא תחום במדעי המחשב, הוא מרתק. "אני מרגיש שיש פה הזדמנות יוצאת דופן בשלב שבו אנחנו נמצאים, מאד דומה לשנת 98-99 שבה האינטרנט התחיל לפרוץ,  אז היום יש עידן מאד מעניין בכל מה שקשור לפרוטוקול של שרתים מבוזרים ופרוטוקולים להעברת ערך בין אדם לחברו, ואני חושב שככל שנשקיע נחבק ונאמץ את התחום הזה יותר היום ככה ייטב למדינה שלנו בטווח הארוך. אנחנו  שמחים להתחיל פה בבאר שבע. מאחלים לכם המשך הצלחה והצטיינות.  המהנדסים הכי טובים שלנו יש בקבוצה , כשבחנו אותם אל מול אוניברסיטאות אחרות  הגיעו מכאן מבאר שבע. כשניסינו להבין למה אז גילינו שזה דבר מאד דומה לבסיס סגור ובסיס פתוח. בעוד  שהרבה אנשים שלומדים באוניברסיטת תל אביב לדוגמא, יוצאים הביתה בסוף יום לימודים,  פה מתגבשת לה קהילה. והקהילה הזו מייצרת רעיונות טובים וצוותים טובים והרמוניה טובה .  אנחנו רואים באמת שהמצטיינים הכי טובים שלנו  באחוז גבוה מאד מגיע מהאוניברסיטה הזו וולכן בחרנו פה, בין שאר הסיבות. תודה לכם והמשך הצלחה".