כל השנה הסטודנטים מבאר שבע מחכים לרגע הזה בשנה. מכינים טבלת ייאוש, סופרים את הימים, עובדים על השרירים ובעיקר מתרגשים. בסוף השבוע האחרון חוו הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון את נופש הפאנג'ויה המסורתי באילת בשלושה ימים של מסיבות, אלכוהול וחברים. בתור אחת שהייתה בפאנג'ויה זו הפעם השלישית, אין ספק שזה כל פעם כיף מחדש! סוף שבוע אחד בו אפשר לשכוח מהלימודים, העבודה וכל השאר ורק לבלות עם החברים הכי טובים. אז מה היה לנו בסוף השבוע הזה?

גם הגשם לא יעצור אותם

נופש הפאנג'ויה לא התחיל בצורה חלקה עבור הסטודנטים אשר השכימו לקום ביום חמישי בבוקר כדי להגיע כמה שיותר מהר לאילת. מזג האוויר הסוער, עם הגשמים הרבים והשיטפונות בדרך, הקשו על הסטודנטים ואלו שרצו להצטרף מאוחר יותר או ביום למחרת כבר לא יכלו להגיע בגלל הכבישים החסומים. אז מי שכבר הגיע והחל להיערך למסיבת הצהריים, חווה ברגעים שלפני תחילת המסיבה גשם ואפילו ברד ברחבי העיר. אבל אפילו זה לא יעצור את אלפי הסטודנטים שרק רצו להתחיל בחגיגות! מסיבות הבריכה, אשר התקיימו במלונות המרכזיים- הקראון פלזה והקיסר, התקיימו כמתוכנן וגם מסיבת הערב בחוף הדקל. אחרי שתי מסיבות, מתעוררים לבוקר יום שישי למסיבת בריכה נוספת רווית אלכוהול, רובי מים, ומוזיקה ללא הפסקה.

מסיבת בריכה רווית אלכוהול ומוזיקה ללא הפסקה

אבל שוב, היה זה מזג האוויר שחיבל מעט בחגיגות. גשם שהחל בשעות הערב יום שישי גרם להפקה הפאנג'ויה לבטל את המסיבה באותו הערב, אבל יש סטודנטים שדווקא ראו את זה באור חיובי. "היו לנו קצת בעיות מזג אוויר שלצערנו ביטלו מסיבה אחת בשישי בלילה, אומנם זה לא מנע מאיתנו ליהנות-אלא רק לצבור כוחות ליום האחרון! אבל היה נכון מצד ההפקה להיערך למסיבה מקורה או לדאוג לציוד מתאים כאשר הייתה ידועה תחזית מראש", מספרת דקלה קציר, סטודנטית לתקשורת ופסיכולוגיה. "נסעתי השנה בפעם הראשונה לפאנג'ויה עם חברים. כבר מהיום הראשון היו שתי מסיבות, בצהריים ובלילה (או לפנות בוקר, תלוי איך מסתכלים על זה) וכך זה המשיך כל הסופ"ש ממסיבה למסיבה, מישיבה אחת לאחרת, מאלכוהול למסיבה, לארוחה למסיבה וחוזר חלילה, סך הכל לו"ז די פשוט", מוסיפה דקלה.

חיים ממסיבה למסיבה

"מרגישים כמו בחו"ל!"

רק ביום האחרון לחגיגות הסטודנטים יכלו ליהנות מהשמש שמתאימה למאורע שכזה, בדיוק בזמן למסיבת הבריכה האחרונה. גם הידיעה שצריך לנסוע חזרה לבאר שבע ממש בתוך מספר שעות לא עצרה את כמויות המבלים שנהנו מהרגעים האחרונים של החגיגות. אלכוהול שזורם כמו מים, בכל מקום ואנשים שרוקדים כל הזמן, בכל מקום. "לדעתי היה סביר, לא אדיר כמו בפעמים הקודמות, אבל עדיין אחזור בשנה הבאה. המסיבות בבריכה היו משוגעות! אפילו במזג אוויר פחות טוב... אני הייתי במלון מרכזי וזה פי אלף יותר שווה ממלונות אחרים, ממליץ לכולם להגיע בשנה הבאה ובתקווה שתהיה קצת יותר שמש", מספר ספי, סטודנט להנדסת תוכנה במכללת סמי שמעון. דקלה מסכמת את החוויה שלה: "סך הכל מדובר בסופ"ש כיפי ממש, מלא חוויות. אני מקווה שמלון הקראון יצליח להתאושש ממה שעשינו לו... אין ספק שקשה מתמיד לחזור לשגרה".

נתראה בשנה הבאה!

"לפאנג'ויה ראשונה היה מטורף. באתי ללא ציפיות ונהניתי מכל רגע! גם הגשם לא הצליח לעצור את הכיף, ליהנות עם חברים טובים באווירה של פסטיבל בחו"ל! אין ספק שבפעם הבאה נגיע יותר מוכנים ונקווה שמזג האוויר יהיה לטובתנו", משתף גל בוזגלו, סטודנט להנדסת מערכות מידע. אז סוף השבוע חלף, וכנראה שמרבית הסטודנטים לא זוכרים ממנו יותר מידי, אבל זה חלק מהכיף. מדובר בחוויה חד פעמית עבור כל סטודנט. לפחות עד לשנה הבאה. הסטודנטים יכולים כעת לחזור לשגרת הלימודים, עד שיגיעו אירועי יום הסטודנט בעוד כחודש בדיוק. מחגיגה לחגיגה- קשים הם חיי הסטודנט.