המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי החלה השבוע בסדרת אימונים לקבוצות הבוגרים, הנוער והילדים של מועדון מכבי באר שבע בכדורגל שמתקיימים במעבדות המאמץ המשוכללות של ההתמחות לחינוך גופני במכללה.

במהלך הביקורים, שמעו השחקנים הרצאה מפי ד"ר שרון ברק, מומחית לפיזיולוגיה מההתמחות לחינוך גופני במכללת קיי, שהסבירה להם על גופם ועל האמצעים שניתן לשפר באמצעותם את היכולת הגופנית בזמן אמת. בנוסף לכך הכדורגלנים עלו על מכשירי כושר שונים כאשר במקביל נבדקו להם מדדים דוגמת סוכר ודופק בשעות מנוחה ומאמץ, כאשר לכל אורך הדרך הם קיבלו הסברים מפורטים על הנעשה. בסוף התהליך כל ספורטאי ראה כיצד הוא יכול לשפר את ביצועיו ואת החשיבות של מבחני מאמץ.

צילום: יחצ

"התרשמתי מאוד ורכשתי המון מידע שלא ידעתי בנושא. חשוב שכל ספורטאי מקצועני יכיר וישתמש בכלים ובמידע שיש במכללה", אומר דודו כהן שחקן מכבי באר שבע שביקר במעבדות המכללה.

"הספורט המודרני הוא הרבה יותר מדעי ומדיד", אומרת ד"ר שלומית גיא, ראש ההתמחות בחינוך גופני במכללת קיי ויועצת ארגונית במכבי באר שבע. "כיום, רוב הספורטאים עוברים בדיקות מעבדה על מנת לשפר את יכולותיהם ואנו מאמינים כי חינוך טכנולוגי מתאים יהפוך את השחקנים שלנו לטובים ומקצועיים יותר".

פרופ' לאה קוזמינסקי, נשיאת המכללה: "אנחנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה עם גופים בקהילה, כולל מכבי באר שבע. פתיחת דלתות מעבדות המאמץ של מכללת קיי לשימושם של שחקני מכבי באר שבע מבטא את ערכי השותפות, שלאורם אנחנו פועלים".