רבים מאמינים כי עולם הבנייה הוא עולם מיושן, חסר קידמה טכנולוגית או יכולת להשתפר מבחינת יכולות הנדסיות-דיגיטליות. כנס "חדשנות בעולם הבנייה" שנערך השבוע ב-SCE , מוכיח אחרת.

 צילום באדיבות SCE

בכנס, פרי שיתוף פעולה בין המחלקה להנדסת בניין ב-SCE ובין פורטל CivilEng, הציגו חברות סטארט-אפ מעולם הבנייה מגוון מוצרים ופיתוחים טכנולוגיים שישפרו את תחום הבנייה, יקצרו את זמן הבנייה וישמרו על חיי העובדים. בין שלל החברות שהגיעו לכנס, חברת iMeasure שהציגו קסדת בנייה חדשה עם סורק תלת-מימד מובנה ומסך חכם במשקפי המגן. פאנל רחב עם אנשי מקצוע מתחום ההנדסה האזרחית ועם מהנדסים מהתעשייה, שיתפו ידע וחידושים בתחום המתפתח.

setImageBanner('2304b987-a56b-4d51-96bc-baa7f21130e6','/dyncontent/2019/11/19/9adac678-7cd6-4dce-9ea5-1aa3ecc2a092.jpg',9488,'',510,80);

זהר וולפרט-כהן, מנכ"לית המכללה, בירכה הסטודנטים ושוחחה על האחריות שלהם כמהנדסים: במכללה אנו חדורי אמונה במשפט 'מהנדסים לעולם טוב יותר'. זהו לא רק סלוגן,– אנו מכשירים את מהנדסות ומהנדסי העתיד, כדי שיצאו לעולם העבודה עם כלים מקצועיים ויהפכו את סביבתם לטובה יותר. מעבר למקצועיות שבעולם ההנדסה אסור לשכוח את האחריות החברתית. מהפכות רבות , מאז המהפכה התעשייתית, קרו במידה רבה במעורבות גבוהה של מהנדסים."

דר' דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין ב-SCE קמפוס באר שבע, ציין: "לענף הבניה פוטנציאל גדול לצמיחה ולהשקעה בתחום. הביקוש הגבוה ללימודים לתואר מהנדס בניין הוא ביטוי לתנופת הבנייה שנעשית בשנים האחרונות ומסיבה זו ענף זה מהווה כר פורה להזדמנויות עבור הסטודנטים שלנו. אנו נמצאים בקשר עם התעשייה כל עת ומעדכנים את תכנית הלימודים בהתאם לדרישות התעשייה המשתנות – ראיה לכך, לאחרונה הוכנסו שני קורסים חדשים העוסקים בטכנולוגיות חדשניות בבנייה. אני מאחל לסטודנטים שלנו לצאת לעולם התעסוקה, להוביל מיזמים חדשים ולחולל שינוי אמיתי בעולם הבנייה".