בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר הסטודנטיות המגיעות בשערי ההנדסה, מקצוע שבעבר נתפס גברי. ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בחרו לחזק מגמה זו, ולכן ביום שישי הקרוב, 8.3.19, יום האישה הבין-לאומי, ייערך במכללה יום פתוח להנדסה לתואר ראשון ולתואר שני. במכללה מזמינים מועמדים ומועמדות להגיע ולהתרשם ממסלולי הלימוד ומסגל ההוראה, ואף לפגוש ולשמוע בוגרים ובוגרות.

נועה משמאל עם חברות בתקופת הלימודים. צילום עצמי

נועה סבטי, בוגרת המכללה, שסיימה את לימודי התואר השני בהנדסת תוכנה במכללה בחודש דצמבר האחרון, תשתתף גם היא ביום הפתוח. "מגיל צעיר אהבתי מחשבים, מספרים וטכנולוגיה", מספרת נועה על הבחירה בהנדסה. "בבית הספר בחרתי את המגמה הריאלית ביותר שהציעו. לאחר מכן בצבא התגייסתי לחיל התקשוב ושירתי כטכנאית קשר טקטי. גם שם התעסקתי עם מכשירים אלקטרוניים, חישובים ושפות תכנות. כשהחלטתי ללמוד לתואר ראשון ידעתי שאני רוצה מקצוע ריאלי, והנדסה נראתה לי הכי רלוונטית עבורי".

setImageBanner('affb3fab-ae2c-4c99-a896-c3030511fb91','/dyncontent/2019/11/19/9adac678-7cd6-4dce-9ea5-1aa3ecc2a092.jpg',9488,'',510,80);

בשנה הרביעית ללימודי התואר הראשון שלה החליטה נועה להמשיך ללימודי התואר מאסטר. "בתואר השני לומדים עוד דברים ומתמקדים בסוגים שונים של טכנולוגיות ומחקר. באופן אישי התעניינתי בנושא ה'ביג דאטה' ובכל מה שהתחום יוכל להציע בעתיד".

כיום עובדת נועה כמפתחת תוכנה בחברת היי-טק המבצעת אנליזות וחיזויים למגוון לקוחות, ובמקביל משמשת מתרגלת במחלקה להנדסת תוכנה במכללה. "אני אוהבת את העבודה שלי ושמחה על ההזדמנות להגיע ליום הפתוח ולשתף בחוויית הלימודים, בהתנסות בפרויקטים במהלך התואר ובכלל בעבודתי בעולם ההייטק. אני מרגישה שזו זכות להיות זו שמספרת לסטודנטים ולסטודנטיות על הדרישות ועל הדגשים הנחוצים להצלחה בתואר ולאחר מכן גם בעבודה".