שאלת הזוכה בראשות עיריית באר שבע אינה זו המעסיקה ביותר את המתמודדים לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, אלא יחסי הכוחות במועצת העיר הבאה. בעת האחרונה מספר מתמודדים הודיעו על חבירתם לסיעות אחרות כדי להוות כוח משמעותי במועצה, ביניהן ש"ס והפעיל החברתי יעקב אוחיון, וגם יוצאי "באר שבע ביתנו" - ולרי מגירוב ומשה בורוכוב שחברו למתמודד לראשות העיר אפרים פיינבלום וסיעתו "כח באחדות". כעת אל סיעתו של פיינבלום חוברת סיעה נוספת – "כולנו ביחד" אותה הוביל לאורך השנה הפעיל החברתי יוחאי פרץ – מנהל פרויקטים בתחום מערכות המידע במרכז הרפואי-אוניברסיטאי סורוקה, ומתנדב בסניף "יחד למען החייל".

הכח באחדות - מורכבת מחברי סיעת כולנו ביחד ובאר שבע ביתנו יחד עם פימה פיינבלום. בתמונה מימין לשמאל : ולרי מגירוב, פימה פיינבלום, ויוחאי פרץ

"כח באחדות" ו"כולנו ביחד" החליטו לממש את המשמעות הורבלית של הסיעות שלהן, ולחבור יחד כדי להגדיל את כוחם האלקטורלי. הנימוק לכך כפי שמתאר יוחאי פרץ ונכתב בעמוד הפייסבוק של הסיעות המאוחדות "כולנו ביחד כוח באחדות": "לאחר לבטים והתייעצויות רבות, שהדבר הנכון על מנת למקסם את ההצלחה והיכולת שלנו לסחוף את ציבור התושבים, יהיה להתאחד עם רשימתו של מר פימה פיינבלום - "כוח באחדות". אחדות שבאה לידי ביטוי בשילוב הצעירים של העיר כחלק מהרשימה ובקירוב אוכלוסיות, מגדרים ועדות מתוך הקהילות השונות, כי כולנו ביחד זה יותר. אחדות היא כוח".

ככל שיום הבחירות מתקרב, כך גם המתמודדים מעלים הילוך, מקיימים חוגי בית ומנסים לסחוף את קהל המצביעים לכיוונם. התחרות במועצת העיר היא גדולה, סיעות קטנות מתאחדות, וסיעות גדולות מנסות למקסם את הצלחתן לקראת הבחירות. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחרונה בלשכתו של פיינבלום, אמר המועמד כי בבחירות הקרובות הוא שואף לעשרה מנדטים, וכדי להשיג זאת מבצע פיינבלום מספר צעדים פוליטיים שצפויים לחזק את כוחו האלקטורלי.

 

לראש העיר דנילוביץ' ככל הנראה אין סיבה לחשוש לכיסאו שכן הוא נותר המועמד המוביל לראשות העיר, אולם התאחדות הסיעות עלולה להשפיע על יחסי הכוחות במועצה, ולהחליש את כוחה היחסי של סיעתו של דנילוביץ' במועצה הבאה.

 דנילוביץ' נותר המועמד המוביל לראשות העיר, אך עלול להיתקל במועצה מאתגרת במיוחד. תוצאות סקר בחירות "באר שבע נט"