מסע הבחירות לשנת 2018 הגיע לסיומו ותושבי באר שבע החליטו שראש העיר שכיהן בעשר השנים האחרונות רוביק דנילוביץ', ימשיך לכהן קדנציה נוספת. כאשר ברוב מכריע של קולות (91.97%) גבר על שני המתמודדים האחרים משה ינאי (6.1%) ואפרים פיינבלום (1.93%).

הבוקר פרסם רוביק דנילוביץ' הודעת תודה לתומכיו ברשת החברתית ובה כתב: "תושבים יקרים. תודה מעומק הלב, על הזכות הגדולה לשרת אתכם. ריגשתם אותי מאוד. אמשיך לעבוד עבורכם באהבה ובמסירות".

"תודה מעומק הלב, על הזכות הגדולה לשרת אתכם. ריגשתם אותי מאוד". צילום: זאב דיקמן

משה ינאי שעומד בראש סיעת "אור" אומנם זכה רק ב-4,537 מקולות התושבים שהם 6.1% מכלל המצביעים לראשות העיר, אך הצליח להמשיך את רצף כהונתו במועצת העיר וגרף מנדט אחד. מוקדם יותר היום מסר ינאי לבאר שבע נט: "האם התוצאה טובה? לא. האם כך חשבתי שיהיה? לא. אבל זה מה יש ואם זה מה שהציבור רוצה, זה מה שיהיה. אני לא טירון, אני הרבה שנים במועצה, תפקדתי כיו"ר האופוזיציה ואמשיך לבצע את תפקידי על הצד הטוב ביותר! אני מתכוון להמשך ולקדם את האג'נדות שלי. מה שאצליח לעשות אצליח ומה שלא לא".

"אני שנים חבר מועצה, כל שנות הפעילות שלי במועצה הם כמובן בהתנדבות, באתי לעשות, לתת ולדואג לציבור ולעיר שלי! אבל התושבים בחרו אחרת, כנראה מעדיפים במועצה אנשים אחרים שדואגים לאינטרסים שלהם ולא לציבור וזה חבל לי מאוד. בכל זאת אני משלים עם הגזרה הזאת זו בחירת התושבים".

תנסה את מזלך שוב בעוד 5 שנים?

"לא בטוח שאתמודד שוב".

"לא בטוח שאתמודד שוב". צילום מתוך עמוד הפייסבוק של משה ינאי

מכוח באחדות בראשות פימה פיינבלום נמסר: "אין תגובה כרגע".

חברי המועצה שיכהנו בחמש השנים הקרובות הם: חברי דרך חדשה בראשות רוביק דנילוביץ', חפצי זהר, טל אלעל, פנינה פחימה, יוסף דדוש, אילנה גינזבורג וקנין, מרדכי בן יהודה, שירלי נגר כהן, יוסף בן עמי, אפרת פני זיו אספיס, גיל שטכמן, מינה קלמן חדד, רוסטסלב קרפמן, שיר אלמלך, אברהם וינברגר, לאה שובייב. גשר: שמעון טובול ומשה בן זקן. הבית היהודי: גד אפריים מזוז ויוסף דלויה. הליכוד: שמעון בוקר ורות לאה פרנקל. שס: עופר כרדי ואלי חסידין. אור: משה ינאי. באר שבע ביתינו: ויאצ'סלב רוזנברג, קהילה: יסמין סקס פרידמן.