"ימים בגן עדן"

Alternate Text
תאריך האירוע: יום חמישי, 15.03.18 20:00
כתובת:שד' רגר 41 באר-שבע, מיקוד 84894
סוג האירוע: תיאטרון, הצגות, בידור
קהל יעד: מבוגרים
מחיר: 50-70, 70-80, 80-100
מיקום:תיאטרון באר שבע

 

ימים בגן עדן

הצגה מאת עידו ריקלין, על פי יומניהם של אדם  וחווה בגרסתו המשעשעת והחכמה של מארק טוויין,  ביים אלדר גרויסמן בהשתתפות: אפרת בוימוולד (חווה) ורון ביטרמן (אדם). סוגיה שלנצח תעניין אותנו היחסים בין נשים לגברים ושכל אחד מהמינים הגיע מפלאנטה אחרת עוד בגן עדן. 

ההצגה זכתה לשבחים וביקורות מהללות של מבקרי התיאטרון:  לדברי צבי גורן מאתר "הבמה" : "הצגה מקסימה שהיא בהחלט מתנה לאוהבי התיאטרון. הבמאי לא היה יכול למצוא לתפקיד חווה שחקנית מתאימה יותר מאפרת בוימוולד... שניהם, אפרת בוימולד ורון ביטרמן מגישים דואט מרענן ומלא הפתעות שבהחלט מרגישים כמו ימים בגן עדן. 

גם שי בר יעקב מידיעות אחרונות ציין כי : "מדובר בקומדיה עדינה ומתוחכמת, המצליחה לבנות מציאות פנטסטית, אבל גם מאד אנושית ומשכנעת ולספר מחדש את סיפור האהבה הישן ביותר בעולם, על זוגיות ההולכת ומבשילה עם השנים והופכת שני אנשים זרים ומוזרים ליחידה אחת מושלמת".

 

תקציר ההצגה

בוקר אחד מתעורר אדם בגן רחב הידיים שהוא חי בו ומגלה שהגיעה פולשת: צעירה, מקסימה, פטפטנית ונלהבת. אי אפשר להרחיק אותה, אי אפשר להשתיק אותה ואי אפשר שלא להתאהב בה.

התלאות, המאורעות וההפתעות שנקרים בדרכם של השניים אופייניים להרבה זוגות צעירים, ובכל זאת הם הרי־גורל, שהרי מדובר בזוג הראשון בהיסטוריה.

לפני 120 שנה כתב מארק טוויין, הסופר האמריקאי הנודע, שני סיפורים קצרים כמחוות אהבה לאשתו המנוחה: "קטעים נבחרים מיומנו של אדם" ו"יומנה של חווה". "יומני גן עדן" משלב את שני היומנים למחזה אחד, "אֵם כָּל הקומדיות הרומנטיות", מימי הבריאה ועד היום.

 

 

יוצרים

מחזה מאת עידו ריקלין

על פי הספר מאת מארק טוויין

בימוי אלדר גרויסמן

תפאורה רועי וטורי

תלבושות מאיה מידר מורן

תאורה אמיר קסטרו

מוסיקה אמיר לקנר

עיצוב בובות גילי קוזין אולמר, יאנה מלישב, אמירה פנקס.

משתתפים

אפרת בוימולד, רון ביטרמן