"סוליקא" - רומיאו ויוליה גרסת מרוקו

Alternate Text
תאריך האירוע: יום רביעי, 14.03.18 20:30
כתובת:שד' רגר 41 באר-שבע, מיקוד 84894
סוג האירוע: תיאטרון, הצגות, מחזמר, בידור
קהל יעד: מבוגרים
מחיר: 120-150
מיקום:תיאטרון באר שבע

"סוליקא" - רומיאו ויוליה גרסת מרוקו

כבר כולם לבטח שמעו על ההפקה הענקית של המחזמר "סוליקא" של תיאטרון באר שבע וייתכן כי גם רבים מכירים את סיפורה של סול חגו'אל ממרוקו. הרעיון  למחזמר נולד במוחם של מאור סבג ותאיר סיבוני . צעירים מבית מרוקאי שהמסורת והסיפור אודות סוליקא ליוותה אותם מילדות. במחזמר משתתפים רעות אלוש בתפקיד ראשי, נסרין קדרי ועלא דקה לצד 9 נגנים עם מוזיקה חיה ומקורית. במחזמר שילבו היוצרים גם סיפור אהבה מקורי על אהבה אסורה. סוליקא הגיבורה נאלצת להתמודד גם עם הקונפליקט של אהבה. לדברי רעות אלוש: "זה מחזה שהוא עיבוד של הסיפור האמיתי ונכתב כדי לספר סיפור של שני צדדים, רומיאו ויוליה המרוקאים. אני בטוחה שזה יעלה דיון ושיח על כל מה שהסיפור מביא ולשם כך נועד התיאטרון".

תקציר ההצגה

מחזמר ישראלי מקורי בהשראת סיפורה האמתי של סוליקא, הנערה היהודייה מטנג'יר, שנקרעה בין אהבתה לבין אמונתה ונאלצה להיאבק על עקרונותיה, על אמונתה ועל כבודה דווקא בימיו המפוארים של הדו־קיום היהודי-ערבי במרוקו.

הפקה רבת משתתפים בליווי תזמורת, שנולדה בחג המחזמר, בת־ים, 2016.

יוצרים

מאת מאור סבג ותאיר סיבוני

דרמטורגיה ודיאלוגים שחר פנקס

בימוי רפי ניב

לחנים וניהול מוסיקלי מאור סבג

תמלילי שירים תאיר סיבוני

תזמור מתן יונה

כוראוגרפיה מיטל (טולה ) דמארי

תפאורה רות מילר

תלבושות יהודית אהרון

עיצוב סאונד ניר רווה

תאורה אמיר קסטרו

משתתפים

נסרין קדרי, רעות אלוש, עלאא דקה/גיל כהן, יקיר וקנין, אורי זגורי, עדי זורע, יגאל מזרחי, אסתי אסרף, תום חודורוב , אליה לסרי/ ספיר מנור, לירן מזרחי, ענבל מילוא, כרמל קנדל/ יהב מרום, אלעד סננס